Televizyon Arızaları Nelerdir?

Televizyonun hayatımızda büyük bir yer kapladığı inkâr edilemez bir gerçek. Artık iş yerlerimiz de bile televizyon kullanıyoruz. Gerek haber almak amaçlı olsun, gerekse eğlence amaçlı olsun, televizyon hayatımızın her alanına geçmiş durumda. Yapılan araştırmalar Türkiye’nin en çok televizyon izleyen ülkelerden bir tanesi olduğunu ortaya çıkarmıştır. Peki hayatımızın büyük bir parçası olan en büyük vakit geçirme ve eğlence aracımız haline gelen televizyonumuz arıza yaptığında neler yapmalıyız, Tv tamiri nasıl yapılır?

televizyon

Televizyon Çıkışları Nelerdir?

Televizyonlarda 4 tane çıkış devresi bulunmaktadır. Bunlar ses çıkışı, düşey saptırma çıkışı, yatay saptırma çıkışı ve video çıkıdır. Ses çıkışı hariç diğer çıkışlar görüntü ile ilgili çıkışlardır. Televizyonda meydana gelen bir çok arızayı ekranda meydana gelen değişikliklerle, ortaya çıkan şekil ve kaymalara göre belirlemek mümkündür. Televizyon tamiri aslında en kolay yapılabilen elektronik cihaz tamirlerinden biridir. Eğer televizyonda yatay ve düşey taramalar normal ise 18-20 kv’lık gerilim resim tüpüne aktarılıyorsa ve ekran aydınlıksa raster var demektir. Böylece arıza tespit edilirken resim ve sesin rastera hangi kaynaktan geldiği kolaylıkla bulunur ve böylece arıza yapılan ölçümlerle kolayca bulunabileceğinden bir an önce televizyon tamirine geçilebilir.

televizyon

Farklı Televizyon Arızaları

Bazı televizyon arızalarını bulmak ve televizyon arızalarını çözmek için bazı durumları şu şekilde sıralayabiliriz: eğer televizyonunuz karlanıyorsa anten bağlantılarını kontrol etmeniz gerekir. Görüntüde beyaz benekler varsa televizyonun sistemini bozan ve parazit yapan bir cihaz var demektir. Televizyon ekranında gölgelenmeler oluşuyorsa televizyonu biraz daha yukarıya koymanız gerekir. Çünkü etraftaki dağların yaydığı elektromanyetik dalgalar televizyonunuzu etkilemektedir. Televizyonunuzda renkler kaybolduysa televizyonun hassas ayarlarını kontrol etmeniz gerektiğine işarettir. Eğer tv de ses var ama görüntü alınamıyorsa hemen hassas istasyon ayarlarına ve görüntü ayarlarına bakmanız gerekir. Eğer televizyon frekansınıza radyo frekansı karışıyorsa bu görüntüde parazitlenmeye yol açar. Çubuklu anten kullanmak veya antenin yönünü değiştirmek bu sonunuzu çözecektir. Ayrıca televizyonunuzda ölü pixeller var ise görüntüde sıkıntılar yaşabilirsiniz. Bunun gibi arızalar yaşıyor iseniz çok geçmeden televizyon markanıza göre bir televizyon servisi çağırmanız gerekmektedir.

Televizyon

En iyi televizyon tamiri firma ve ustalarını sizler için listeledik. Televizyon tamiri firmaları ve ustaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Tv tamiri firmalarından veya ustalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı tv tamiri, en yakın tv tamiri, acil tv tamiri, gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden tv tamiri fiyatları, tv tamiri ücretleri, ucuz ve hesaplı tv tamiri hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi tv tamiri hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’dan bahsetmeyi unutmayın.

HIZLI HİZMET ARA

Aradığın hizmeti seç,
ilanını oluştur,
ücretsiz fiyat teklifi al.
İşini garantiye al.

İletişim