İşinizi Kolaylaştıracak Temizlik Tüyoları

Temizlik yapmak çoğu zaman hepimiz için isteksiz olduğumuz ve üşendiğimiz bir konudur. Bazı temizleme uygulamaları vaktimizi alır ve bizi gereğinden fazla yorar. Böyle olunca temizlik yapmak bize zor ve meşakatli bir iş gibi gelir. Bu yazımızda size daha kolay nasıl temizlik yapabileceğinizle ilgili bir kaç tüyo vermek istedik.

temizlik

Temizlik İçin Kağıt Havlu

1. Temizlik Yaparken Kağıt Havlular Tercih Edin Yere veya mutfak tezgahına dökülen bulaşıcı ve temizliği zor olan yağ gibi materyalleri kolay temizlemek için bez dışında mutlaka kağıt havlu kullanın. Kağıt havluyu biraz ıslatarak az bir miktar deterjan ile dökülen şeyleri kolayca temizleyebilir, yıkamak zorunda olduğunuz bezle vakit kaybetmeden işinizi tamamlayabilirsiniz.

2. Sirkenin Doğadan Gelen Gücü Sirkenin steril ve doğal bir ürün olması eviniz de bir çok alanda kullanmanıza yardımcı olur. Yerleri temizlemek için, fırın kapları ya da çelik tencere gibi inatçı lekeleri olan mutfak gereçleri için sıcak su ve sirke kullanın. Sirke, leke çıkarma konusunda bulaşık deterjanlarından çok daha etkili ve steril bir üründür.

temizlik

Halı Temizliği

3. Tertemiz ve Hijyenik Halılar Çocuklu ve özellikle evcil hayvanı olan kişilerin en büyük sorunlarından biri de halıda oluşan leke, koku ve hayvan tüyleridir. Kokuyu tamamen ortadan kaldırmak için halınıza karbonat dökerek bir saat kadar bekletin. Daha sonra halıyı süpürün. Aradaki farkı göreceksiniz.

4. Ulaşamadığınız Yerler Yatak ve koltuk altı gibi kolay ulaşılamayan yerleri temizlemek her zaman biraz zordur. Bu soruna kolay bir çözüm olarak, elektrikli süpürgenizin ağzına bir çorap geçirebilir ve ulaşılmaz yerleri bu şekilde temizleyebilirsiniz. Çorap, tozları çekme konusunda mıknatıs görevi yaparak biriken tozları kolayca alacaktır.

5. Diş Fırçası Eski bir diş fırçası ile ayakkabılarınızın altını, banyo ve mutfağınızdaki fayans aralarını, kahve makinenizin içini ve aklınıza gelebilecek tüm kurumuş lekeleri eski bir diş fırçası ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

temizlik

Temizlikte Limon Kullanımı

6. Limonun Müthiş Etkisi Lavabo, mutfak evyesi ve çöp kutusu gibi yerler kullanıldıktan bir süre sonra istenmeyen bir koku ve lekeler üretebilirler. Deterjanlar bu kokuyu ve lekeleri çıkarmada yetersiz kalabilir. Bunu önlemek için limon ile bu zeminleri kısaca bir ovarsanız anında beyazlamış, steril ve güzel kokan bir yere sahip olursunuz.

Ev temizliği, ofis temizliği ve inşaat sonrası temizliği ile ilgi yardıma ihtiyacınız var ise BuBiTeklif.com'da hemen üzretsiz ilan oluşturabilirsiniz. En iyi temizlik firmalarını sizler için listeledik. Temizlik firmaları sizlere en uygun fiyata, en hızlı ve en kaliteli hizmetleri sunacaktır. Temizlik firmalarından hizmet aldıktan sonra web sitemiz üzerinden değerlendirme yapabilir, aldığınız hizmet için firmalara oy verebilirsiniz. BuBiTeklif.com olarak sizlere en hızlı temizlik, en yakın temizlik, acil temizlik gibi hizmetler sunuyoruz. Ayrıca web sitemiz ve uygulamalarımız üzerinden temizlik fiyatları, temizlik ücretleri, ucuz ve hesaplı temizlik hizmetleri gibi bilgiler de edinebilirsiniz. Siz de uygun fiyata hızlı ve hesaplı, en iyi temizlik hizmeti alabilmek için yakınlarınıza BuBiTeklif.com’'dan bahsetmeyi unutmayın.

HIZLI HİZMET ARA

Aradığın hizmeti seç,
ilanını oluştur,
ücretsiz fiyat teklifi al.
İşini garantiye al.

İletişim